افتادن آمریکا اظهارات اخبار سیاست خارجی

افتادن: آمریکا اظهارات اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی مسوولان کجا هستند!؟ ، دلار افسار گسیخته

امروز دلار در ادامه روند افزایشی خود، افسار گسیخت و قیمت ۵۴۸۰ تومان را هم رد کرد. در این میان خبری از مسوولانی که متولی حفظ ارزش پول ملی هستند نیست!.

مسوولان کجا هستند!؟ ، دلار افسار گسیخته

دلار افسار گسیخته/ مسوولان کجا هستند!؟

عبارات مهم : اخبار

امروز دلار در ادامه روند افزایشی خود، افسار گسیخت و قیمت ۵۴۸۰ تومان را هم رد کرد. در این میان خبری از مسوولانی که متولی حفظ ارزش پول ملی هستند نیست!.

به گزارش ایسنا، زیاد کردن قیمت دلار از اواسط سال گذشته شروع شد به گونه ای که قیمت آن از حدود ۳۷۰۰ تومان در اوایل ۱۳۹۶ به حدود ۵۰۰۰ هزار تومان در آخرهای این سال رسید.

افزایش قابل توجه قیمت ارز در سال گذشته در حالی بود که مسوولان دولتی مربوطه بارها رشد قیمت ارز را حبابی دانسته و وعده کم کردن قیمت ها را دادند تا جایی که سخنگوی قوه مجریه نیز از تکدر خاطر رییس جمهوری از زیاد کردن قیمت دلار خبر داد.

با این صحبت ها بود که انتظار می رفت با سپری شدن ایام نهایی سال گذشته که مصادف با زیاد کردن تقاضای ارز جهت سفرهای نوروزی بود قیمت ها در این بازار نزولی شود.

با این حال این انتظارات برآورده نشد و نخستین روزهای کاری سال ۱۳۹۷ با زیاد کردن قیمت دلار و دیگر ارزها شروع شد. به دنبال همین زیاد کردن ها بود که امروز قیمت دلار با زیاد کردن یکباره ۳۰۰ تومانی به حدود ۵۴۸۰ تومان نیز رسید.

این اوضاع در حالی است که خبری از مسوولان مربوطه نیست و مشخص نیست که سیاست گذاران مالی و پولی چه برنامه ای جهت حفظ ارزش پول ملی و تعدیل قیمت ارزهای خارجی دارند.

بسیاری از کارشناسان به رشد افسار گسیخته قیمت ارزهای خارجی انتقاد کرده و معتقدند که با توجه به اثر منفی رشد قیمت ارز بر قیمت سایر کالاها و خدمات، دولت تدبیر و امید نباید اجازه دهد دستاورد بزرگ این دولت در کنترل تورم از دست برود.

در این میان در آخرین لحظات تنظیم این گزارش خبرهایی از رشد مجدد قیمت دلار نسبت به قیمت قید شده است در اوج به گوش می رسد.

سکه هم رکورد زد
اما نخستین تبعات زیاد کردن بی ضابطه قیمت دلار، رشد قابل توجه قیمت طلا و سکه است که قیمت آن تناسب مستقیم با قیمت ارز دارد. امروز با زیاد کردن ۳۰۰ تومانی قیمت دلار، سکه نیز رکورد زد و با رشد قیمت ۶۶ هزار تومانی به بیش از یک میلیون و ۸۳۰ هزار تومان و قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار به ۱۷۰ هزار تومان رسید که هر دو قیمت بی سابقه هستند.

در این رابطه عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر پایتخت کشور عزیزمان ایران اظهار کرده که زیاد کردن تقاضا و اوج رفتن قیمت دلار مهمترین تاثیر را در جهش قیمت سکه داشته و تورم به وجود آمده، باعث شده است مردم نقدینگی خود را به طلا و سکه تبدیل کنند.

در این شرایط مسوولان مربوطه باید قبل از آنکه زیاد کردن شدید قیمت ارز به سایر کالاها سرایت کند نسبت به کنترل و تعدیل قیمت آن اقدام کنند.

پیش بینی قیمت ۲ میلیون تومانی جهت سکه!؟
در شرایطی که قیمت سکه در بازار به مرز یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسیده در بازار معاملات آتی امروز، قیمت سکه تحویل دی ماه ۱۳۹۷ مرز ۲ میلیون تومان را رد کرد به طوری که هر عدد سکه در بالاترین قیمت به رقم ۲ میلیون و ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان رسید.

در بازار آتی، معامله گران به معامله مجازی سکه پرداخته و این محصول را جهت تحویل روزها و ماه های آینده، خرید و فروش می کنند. درواقع قیمت سکه در بازار آتی برآمده از تحلیل معامله گران از قیمت فعلی و آینده این محصول است.

در این اوضاع در صورت اقدام مسوولان پولی و بانکی در کنترل و کم شدن قیمت ارز شاهد کم شدن قیمت سکه در بازار معاملات آتی خواهیم بود.

خودرو هم گران شد!
اما امروز در کنار خبر زیاد کردن قیمت ارز و سکه خبر زیاد کردن قیمت بعضی خودروهای داخلی نیز مخابره شد.

طبق آنچه که اعلام شده است به دنبال زیاد کردن قیمت بیمه شخص ثالث ماشین در سال تازه قیمت محصولات سایپا به طور میانگین ۱۰۰ هزار تومان زیاد کردن یافته است.

ابتدای هر سال قیمت بیمه شخص ثالث ماشین زیاد کردن یافته و قیمت جدیدی جهت آن تعیین می شود.

یک خبر خوب؛ قیمت چغاله بادام کنترل شد!
اگرچه اخبار خوبی از بازار ارز و سکه نمی رسد ولی امروز خبر جالبی از بازار میوه و تره بار رسید که همان کنترل قیمت چغاله بادام و وعده ارزان شدن گوجه سبز بود.

به گفته رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی، “محصولات نوبرانه با زیاد کردن قیمت های غیرمنطقی و البته مقطعی روبرو می شوند که البته جهت چغاله بادام می توان گفت که بازارش کنترل شده است و قیمت آن به کیلویی حدود ۸۰۰۰ تا ۱۰ هزار تومان رسیده است”.

اسدالله کارگر وعده داده که اگرچه هم اکنون هر کیلوگرم گوجه سبز ۴۰ تا ۶۰ هزار تومان در خرده فروشی ها عرضه می شود ولی این قیمت به زودی و در روزهای آینده متعادل خواهد شد. بنابراین فعلا گوجه سبز نخورید تا وعده کم کردن قیمت محقق شود.

قیمت وام مسکن هم کم کردن یافت
اما در میان اخبار امروز، کم کردن قیمت ها تنها منحصر به چغاله بادام نبود بلکه قیمت وام مسکن نیز کم کردن یافت. طبق اخبار رسیده با کم کردن تقاضا در اوراق تسهیلات مسکن، قیمت هر برگ از این اوراق روند نزولی را طی کرده به طوری که تعدادی از تسه ها کم کردن قیمت حدود ۷ تا ۱۰ هزار تومانی را تجربه کرده اند.

در حال حاضر تهرانی ها جهت اخذ وام ۱۰۰ میلیون تومانی مسکن باید حدود ۱۲ میلیون تومان هزینه کنند. اگر قیمت اوراق ۶۰ هزار تومانی را مبنا قرار دهیم با توجه به اینکه زوج های تهرانی جهت دریافت وام ۱۰۰ میلیون تومانی مسکن باید ۲۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند، باید ۱۲ میلیون تومان صرف خرید این ۲۰۰ برگ کنند. این مبلغ با احتساب ۲۰ میلیون تومان وام جعاله که بابتش باید ۴۰ برگ بهادار ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی خریداری کرد، در مجموع جهت دریافت وام ۱۲۰ میلیون تومانی مسکن به علاوه جعاله حدود ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان می شود.

کاربران خبر رسان تلگرام بخوانند
اندکی از اخبار مرتبط با قیمت ها فاصله بگیریم و به دیگر اخبار قابل توجه امروز بپردازیم. در گزارش تحلیلی امروز راهکار از بین بردن اکانت خبر رسان تلگرام اعلام شد. خبر رسان خبر رسان تلگرام گزینه از بین بردن حساب کاربری به صورت پیش فرض ندارد و جهت از بین بردن حساب کاربری خود باید ابتدا وارد سایت خبر رسان تلگرام شده است و از طریق وب سایت اقدام به از بین بردن حساب کاربری (اکانت) خبر رسان تلگرام خود کنید.

مراحل از بین بردن اکانت خبر رسان تلگرام Delete Telegram account یک مسیر شش گانه است که بلافاصله و پشت سر هم انجام می پذیرد. روش کار بدهید صورت است:

۱-ابتدا باید به آدرس اینترنتی my.telegram.org/deactivate رجوع کنید.

۲-پس از ورود به آدرس اوج که مربوط به سرویس خبر رسان تلگرام می باشد، از شما شماره گوشی تلفن همراه خواسته می شود که باید شماره موبایلی که با آن درحال حاضر در خبر رسان تلگرام فعالیت دارید را وارد کرده و گزینه Next را بزنید.

۳-در صفحه بعد باید رمز عبوری که برایتان در خبر رسان تلگرام فرستاده شده است است را در کادر مربوط به password وارد کنید و گزینه sign in را بزنید.

۴- در صفحه بعد روی گزینه Done کلیک کنید.

۵: در مرحله نهایی از شما تایید از بین بردن اکانت را می خواهد که جهت این کار با زدن بر روی گزینه قرمز رنگ Yes, delete my account اکانت شما پاک خواهد شد.

۶: درصورت موفقیت آمیز بودن عملیات از بین بردن اکانت، پیغامی به شکل زیر نمایش داده خواهد شد که به منزله تایید و موفقیت آمیز بودن عملیات است.

امن ترین خبر رسان ها را بشناسید
اما تا بحث خبر رسان ها است به گزارش اقتصادی جالب توجه دیگری اشاره کنیم که امروز در رابطه با امن ترین خبر رسان های رمزنگاری شده است دنیا منتشر شد.

این روزها که بحث حریم شخصی و حفاظت از اطلاعات شخصی بازدیدکنندگان در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … و خبر رسان ها اوج گرفته هست، آگاهی از تعداد اپلیکیشن های خبر رسان رمزنگاری شده است با ضریب امنیت اوج بافایده و کاربردی محسوب می شود.

طبق این گزارش، سیگنال (Signal)، واتس اپ (whatsapp )، خبر رسان تلگرام (telegram)، تریما (Threema)، ویکر می (Wickr Me)، سایلنس (Silence)، وایبر (Viber) و داست (Dust) امن ترین خبر رسان های دنیا هستند.

مراقب گوشی اندروید خود باشید
تا خبرها مربوط به دنیای تکنولوژی است به خبر دیگری اشاره کنیم که مربوط به حمله یک بدافزار به گوشی های اندروید است.

گروهی از پژوهشگران به تازگی دریافته اند که یک بدافزار خطرناک تحت پوشش یک آنتی ویروس تقلبی به گوشی های هوشمند با سیستم عامل اندروید حمله کرده و به اطلاعات تماس، خبر ها و حریم شخصی بازدیدکنندگان نفوذ و دسترسی یافته است.

نام این بدافزار که KevDroid عنوان شده است هست، ابزار پیشرفته ای جهت هکرها و مجرمان سایبری است که از این طریق می توانند از راه دور، به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی یابند. یکی دیگر از توانایی های خطرناک این بدافزار آن است که می تواند تماس های تلفنی و صوتی بازدیدکنندگان با مخاطبانشان را ثبت و ضبط کند تا در صورت نیاز، هکرها از آن ها سوءاستفاده کنند.

در این رابطه بر اساس اطلاعات سایت مرکز مدیریت راهبردی افتا، به بازدیدکنندگان گوشی‏ های اندروید توصیه می‏ شود که به‏ طور مرتب برنامه ‏‏های راه اندازی شده است بر روی گوشی‏ های خود را بررسی و برنامه ‏های مخرب، ناشناخته یا غیرضروری که بدون اطلاع یا رضایت کاربر در لیست برنامه‏ ها وجود دارد را پیدا و از بین بردن کنند.

همچنین به بازدیدکنندگان گوشی‏ های هوشمند توصیه می ‏شود مراحل زیر را جهت امن ماندن در برابر این اتفاقات رعایت کنند:
۱. هرگز اپلیکیشن‏ ها را از فروشگاه‏ های شخص ثالث راه اندازی نکنند.
۲. شاخصه ‘verify apps’ را در قسمت تنظیمات فعال کنند.
۳. “unknown source” را هنگامی که از آن استفاده نمی‏ کنند غیرفعال کنند.
۴. آنتی ویروس معتبر و آشنا شده است راه اندازی کنند.
۵. به‏ طور منظم از گوشی خود back up بگیرند.

از ترکیه آب وارد می کنیم
در خبر جالب توجه دیگری امروز اعلام شد که امکان واردات آب از ترکیه وجود دارد. چندی پیش معاون اول رییس جمهوری صراحتا اعلام کرد که جهت احیای دریاچه ارومیه کارهای مطالعاتی انتقال آب از کشورهای خارجی و دریای خزر کلید خورده هست. اکنون بررسی های صورت گرفته نشان می دهد که دریاچه وان ترکیه یکی از گزینه های احیای مشخص شده است است.

گزینه انتقال آب از دریای خزر و دریاچه وان به دریاچه ارومیه از سال ۱۳۹۵ مورد بحث و گفت وگو قرار گرفته و در این بین بسیاری از کارشناسان و صاحب نظران معتقدند که باتوجه به اینکه دریاچه ارومیه بیش از ۱۲۰۰ متر بالاتر از سطح دریای آزاد قرار گرفته، انتقال آب از دریاچه وان که حدود ۲۰۰ متر بالاتر از دریاچه ارومیه است راحت تر و کم هزینه تر از دریای خزر است که بیش از ۲۰ متر پایین تر از دریای آزاد است.

چندی پیش اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر اینکه عنوان احیاء دریاچه ارومیه به هیچ وجه نمی تواند از دستور کار دولت خارج شود اعلام کرد که “حتی اگر نیاز باشد که میلیاردها دلار اعتبار خارجی جهت این کار تخصیص داده شده است دهیم که طرح های انتقال آب از خارج از کشور به دریاچه ارومیه را اجرا کنیم حتما این کار را انجام خواهیم داد”.

مسوولان کجا هستند!؟ ، دلار افسار گسیخته

واژه های کلیدی: اخبار | بازار | تلگرام | میلیون | دریاچه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs