افتادن آمریکا اظهارات اخبار سیاست خارجی

افتادن: آمریکا اظهارات اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی نقطه مقاومت دلار کجاست؟

روز چهارشنبه، دلار از مرز ۴ هزار و ۴۰۰ تومان عبور کرد، ولی همچنان زیر نقطه مقاومتی سنگین بازار باقی ماند. در پنجمین روز هفته، شاخص بازار ارز با ۳۰تومان زیاد کرد

نقطه مقاومت دلار کجاست؟

نقطه مقاومت دلار کجاست؟

عبارات مهم : بازار

روز چهارشنبه، دلار از مرز ۴ هزار و ۴۰۰ تومان عبور کرد، ولی همچنان زیر نقطه مقاومتی سنگین بازار باقی ماند. در پنجمین روز هفته، شاخص بازار ارز با ۳۰تومان زیاد کردن روی قیمت ۴ هزار و ۴۱۰ تومان ایستاد. این سومین رشد متوالی دلار بود و منجر به ثبت رقمی جهت این ارز شد که پیش از آن تجربه نکرده بود.

به گزارش دنیای اقتصاد؛با وجود این، بخشی از معامله گران فنی بازار باور داشتند، بازار دلار جهت ادامه روند رشد خود نیاز دارد که از نقطه مقاومتی مهم ۴ هزار و ۴۳۰تومان عبور کند؛ نقطه ای که در طول نوسانات زیاد هفته گذشته نیز در برابر رشد زیاد قیمت از خود تصویر العمل نشان داد و قیمت با نزدیک شدن به آن در بزرگراه کاهشی قرار گرفت. به گفته یکی از فعالان، در صورت عبور دلار از این مقاومت، قیمت به سوی کانال ۴ هزار و ۵۰۰حرکت خواهد کرد.

یکی از عواملی که از نظر عده ای از معامله گران می تواند قیمت را در شکست این نقطه مقاومتی یاری دهد، تصویر العمل ترامپ نسبت به برجام خواهد بود. البته بعضی فعالان نیز اعتقاد داشتند، گروهی از معامله گران با جوسازی روانی اطراف کارها احتمالی قیمت را اوج آورده اند. به باور این دسته، قیمت هم اکنون هر گونه اتفاق ممکن را پیش خور کرده است و آمادگی رشد زیاد را ندارد. در نتیجه، عده زیادی اعتقاد دارند با عبور بازار از این فضای روانی، قیمت ها با افت زیادی مواجه خواهند شد.

نقطه مقاومت دلار کجاست؟

به گفته یکی از بازیگران باتجربه بازار، روز چهارشنبه نیز نشانه ای از احتکار دلار در بازار وجود نداشت؛ به گفته او، اگر معامله گران در حال جمع آوری دلار به قصد کسب سود بودند، احتمال داشت که قیمت ها در هفته آینده نیز به زیاد کردن خود ادامه دهد. با این حال، روند خرید و فروش در هفته جاری زیاد حالت دورانی داشته و کمتر کسی ارز خریداری شده است را نگه داشته هست. از نظر این معامله گر، بخش زیادی از دلارهایی که خریداری شده، به گونه ای در بازار مصرف شده است هست. این در حالی است که از نظر او، هفته گذشته دلار احتکار می شد و همین عنوان توانسته بود دامنه نوسانات را بعضا به ۱۰۰ تومان برساند.

این اتفاق در حالی رخ داده که در هفته جاری با وجود روند افزایشی، دامنه نوسانات نسبت به هفته گذشته کم کردن یافته هست. به عنوان مثال، روز گذشته دلار از مرز ۴ هزار و ۴۰۰ تومان عبور کرد، ولی میزان نوسانات به بالای ۴۰ تومان نیز نرسید. روز چهارشنبه، شاخص بازار ارز معاملات خود را با قیمت ۴هزار و ۳۸۰ تومان شروع کرد، ولی خیلی سریع راه خود را به کانال ۴ هزار و ۴۰۰ تومان وارد کرد و پیش از ساعت ۱۲ ظهر روی قیمت ۴هزار و ۴۰۵ تومان قرار گرفت. با ورود دلار به این کانال، میزان نوسانات کمی آرام گرفت و قیمت تغییرات زیادی را به ثبت نرساند. به گفته یکی از بازیگران ارزی، سقف دلار در روز گذشته ۴ هزار و ۴۱۸ تومان بود.

روز چهارشنبه، دلار از مرز ۴ هزار و ۴۰۰ تومان عبور کرد، ولی همچنان زیر نقطه مقاومتی سنگین بازار باقی ماند. در پنجمین روز هفته، شاخص بازار ارز با ۳۰تومان زیاد کرد

در آن سو، در بازار سکه تمام، قیمت این فلز گرانبها، همسو با رشد قیمت دلار اوج رفت و به مرز یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان نزدیک شد. روز چهارشنبه، سکه تمام بهار آزادی معاملات خود را با قیمت یک میلیون و ۴۷۱هزار تومان آغازکرد که افزایشی هزار تومانی نسبت به قیمت بسته شده است روز سه شنبه داشت. با این حال، در ادامه روز با رشد زیاد قیمت دلار و زیاد کردن همزمان اونس در بازار جهانی، سکه تمام بهار آزادی خود را دو کانال اوج کشید. در این روز در نهایت سکه با ۲۲ هزار تومان زیاد کردن روی قیمت یک میلیون و ۴۹۲ هزار تومان به کار خود آخر داد.

واژه های کلیدی: بازار | کانال | روز گذشته | روز چهارشنبه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs